Mladá talentovaná bežkyňa z osady pri Moldave nad Bodvou si pred pár týždňami skomplikovala život, keď so Sebastianom prišla do druhého stavu. Jej bežecká kariéra musela ísť bokom, no mama Annymárie prezradila, že všetko bude napokon inak.

Annamária Horváthová, ktorá žije v skromných podmienkach v osade pri Moldave nad Bodvou, sa zviditeľnila svojim bežeckým talentom a výhrou v pretekoch na 1 500 m. Zdalo sa, že nič nebráni mladej športovkyni v tom, aby dosiahla v behaní skvelé výsledky a naštartovala tak svoju kariéru.

Pred niekoľkými týždňami sa ale situácia skomplikovala a len 16-ročné dievča otehotnelo s dnes už bývalým priateľom Sebastianom. Po tom, ako sa prevalilo, že sa má stať matkou, dostala bitku od nahnevanej mamy, ktorá ostala v šoku. Pomoc ponúkli rodine viaceré organizácie, no mama bežkyne prezradila pre Nový Čas, že o osude Annymárie je rozhodnuté.

Annnamária pôjde na potrat. Nie je to lacné a náš rozpočet to nezvládne, ale je to správne rozhodnutie. Jednak nechcem, aby si dcéra zničila život tak ako ja, keď som rodila už ­­v 17-ke, no jednak chce ďalej športovať. Beh je jej veľkým koníčkom… Rozhodnutie o potrate je ťažké, ale definitívne a podstúpi ho čím skôr. Súhlasil s tým aj Sebastian,“ uviedla. Annamária je s prerušením tehotenstva rovnako zmierená: „Teším sa už do školy a na spolužiakov. Chcem ďalej behať a víťaziť. Vynasnažím sa, aby som mohla už čoskoro opäť riadne trénovať,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Athletic Legion Club – Moldava Nad Bodvou