6. decembra otriasla celým Slovenskom tragédia v Prešove, keď došlo na Mukačevskej ulici k obrovskému výbuchu plynu. Pri explózii zahynulo sedem osôb, pričom je stále nezvestná dôchodkyňa Emília. Aj napriek tomu sa však pred pár hodinami začalo s demoláciou bytovky.

Obyvatelia bytového domu na Mukačevskej ulici v priebehu pár minút prišli doslova o všetko. Explózia plynu bola natoľko intenzívna, že úplne zničila štyri poschodia 12-podlažného paneláku. 16. decembra sa tak oficiálne začala budova demolovať.

Predovšetkým obyvatelia bytovky dúfali, že sa podarí zachrániť aspoň časť bytov, ktorá by sa dala zrekonštruovať. Pri búracích prácach však padajúce ruiny preťažili stropy, ktoré sa preborili až na dolné poschodia. Stav je tak kritický už aj na spodných podlažiach.

K prácam na budove sa už vyjadril aj statik Jozef Polák, ktorý svojím vyjadrením naozaj nikoho nepotešil. ,,Nemá význam byty zachraňovať. Percentuálna šanca, že budú obývateľné, sa znižuje každým dňom. Mieru poškodenia vieme zistiť až pri práci. Pokračovať budeme podľa pôvodného plánu,“ uviedol pre plusku.sk, pričom upozornil, že panely sa pri dotyku stroja rozpadávajú samé.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/HaZZ, YouTube  |  Video: YouTube