Len vo štvrtok polícia obvinila expremiéra Roberta Fica z hanobenia rasy a schvaľovania trestného činu. V piatok šokovala aj obvinenín exprezidenta Andreja Kisku!

Koniec týždňa priniesol neočakávané kauzy dvoch bývalých vysokopostavených politických činiteľov. Vo štvrtok vzniesla polícia obvinenie voči Robertovi Ficovi za jeho obranné výroky na adresu Milana Mazureka, ktorého súd odsúdil za úmyselné hanobenie rasy a národa. Expremiér sa Mazureka zastal v nevšednom videu, ktoré prešetruje NAKA. Igor Matovič ale predpokladá, že ide len o vopred zinscenované divadlo.

V piatok polícia obvinila aj exprezidenta Andreja Kisku, ktorý aktuálne predsedá strane Za ľudí. Obvinenie sa má týkať kauzy jeho firmy KTAG, čo denníku Sme potvrdili dva zdroje. Kiska na udalosť okamžite zareagoval. Na sociálnej sieti uviedol, že polícia pri vyšetrovaní KTAG vymenila za 2 roky až troch vyšetrovateľov, keďže prví dvaja nevideli dôvod na ďalšie stíhanie. Celé obvinenie považuje za politickú pomstu.

Fico to vedel už včera, skôr ako ja. Pozrite video. Moje obvinenie je špinavá politická kampaň, a je dôkazom politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko. Fico ma pred tým varoval, keď som ho odmietol dať na Ústavný súd. Ešte ako prezident vo februári som takýto postup Ficovej polície avizoval. Pred poslednými voľbami to isté Fico skúšal na Igora Matoviča a teraz aj na Jara Naďa. Obaja vyšli z tohto súboja ešte silnejší, a tak to bude aj teraz. Fico prehrá a konečne sa zbavíme vodcu mafie,“ znie časť jeho slov.

Video zo štvrtka má podľa Kisku dokazovať, že Fico vedel o jeho obvinení popredu

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook/Andrej Kiska – Za ľudí, Robert Fico