V dôsledku vysokých teplôt a horúčav, ktoré Slovensko atakujú posledné dni, kolabujú desiatky Slovákov. Úmorné teploty vysoko nad 30 stupňov sa ale už o pár dní skončia. Vieme, kedy si konečne vydýchnete!

Vysoké teploty a horúčavy dosahujú svoje maximá a na území Slovenska bývajú v popoludňajších hodinách namerané teploty až vo výške 36 stupňov. Nadpriemerné teplá majú za následok zvýšenú záťaž na ľudský organizmus, v dôsledku čoho kolabujú denne aj desiatky pacientov.

Niektorým obyvateľom horúce počasie vyhovuje a po práci sa chladia v bazénoch či pri vode, no mnohí sa nevedia dočkať, kedy sa ručička teplomera opäť vráti kamsi ku tridsiatke. A práve pre tých máme vynikajúce správy, keďže mierne ochladenie zavíta na naše územie už čoskoro.

Podľa predpovedí Slovenského hydrometeorologického ústavu SHMÚ náš čakajú enormné teplá len do nedele. Od pondelka, ktorý má byť daždivý, sa má mierne ochladiť na celom území, kedy sa teploty vyšplhajú len na 23 až 28 stupňov. 32 stupňov môžu pocítiť len na juhu východného Slovenska. Celý nasledujúci týždeň sa má navyše niesť v príjemnejšom teplotnom rozmedzí tesne do tridsať stupňov.

Najbližšie dni nás ešte potrápia vysoké horúčavy
Nasledujúci týždeň sa mierne ochladí a teploty sa vyšplhajú len do 30 stupňov

Zdroj: shmu.sk │ Foto: shmu.sk, Pixabay