Dnes sa po celom Slovensku koná zbierka na podporu onkologických pacientov. Už 23-krát môžete pripnutím narcisu vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom, pričom máte možnosť aj vy prispieť svojou troškou ľudom, ktorých trápi zákerná rakovina.

11. apríla zaplavili dobrovoľníci z celého Slovenska ulice miest a obcí, kde rozdávajú žlté kvety nádeje. Vďaka príspevkom, ktoré sú každoročne počas Dňa narcisov vyzbierané, sa podarilo zrealizovať viacero užitočných projektov. Celý deň aj známe osobnosti postujú fotky s hastagom #dennarcisov a vyjadrujú tak podporu a spolupatričnosť.

Dobrovoľníci sú momentálne na celom území Slovenska označení rovnako. Majú žlté tričko s logom Ligy proti rakovine s textom „JA SOM“ a číslom dobrovoľníka v narcise, tvoriaceho súčasť loga. Taktiež majú papierovú pokladničku bielej farby s oranžovo – modrou potlačou a textom Deň narcisov, 11. 4. 2019, #chcempomahat a číslom registrácie zbierky, vydanej Ministerstvom vnútra SR. Každá pokladnička je prelepená ochrannými nálepkami modrej farby s bielym nápisom Deň narcisov. Okrem toho na každej pokladničke sa nachádza logo Ligy proti rakovine, číslo pokladničky, QR kód a číslo SMS 848.

Liga proti rakovine tak chce predísť incidentu spred pár rokov, kedy sa v uliciach vyskytli falošní dobrovoľníci a vyberali peniaze v mene organizácie. Prispieť na ušľachtilý účel môžete do 17. apríla aj zaslaním prázdnej SMS na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov, taktiež i kúpou virtuálneho narcisu cez zľavový portál. Podporiť onkologických pacientov sa dá aj v bankomatoch Slovenskej sporiteľne, a taktiež online platbou cez darcovský portál www.darujme.sk.

Do kampane sa zapojilo i množstvo známych tvárí

Zdroj: dennarcisov.sk, lpr.sk | Foto: Facebook, Instagram/ligaprotirakovine, borisprso, zuzanavackova, mirosjaro, andrejkiska, iversanns