Obľúbený slovenský spevák, ktorý sa zviditeľnil v šou Slovensko hľadá Superstar a následne ako víťaz X-Factoru, mal desivú autonehodu. Počas cesty na koncert, spojený s relaxačným pobytom, sa kvôli bezohľadnosti oproti idúceho vozidla takmer zabil!

[sociallocker]Peter Bažík (31), víťaz prvého československého X-Factoru, mal v piatok 13-teho šťastie v nešťastí. S celou rodinou sa tešil na príjemne strávený víkend na východnom Slovensku, čo mu však skomplikovala nepríjemná havária v Spišskom Podhradí.

Sympatický spevák brázdil s manželkou, dcérkami a svokrou zasnežené cesty, kým vozidlo, ktoré išlo oproti, svietilo diaľkovými svetlami, čo Petra oslepilo. ,,Na konci obce je železničné priecestie bez závor a pretína “esíčkovú” zákrutu. Oprotiidúce auto malo zapnuté diaľkové svetlá a zákrutu som nevidel. Vyzeralo to, že cesta ide rovno. Keď vodič prepol na stretávacie svetlá, zistil som, že smerujem von z cesty.”

V tomto momente nastala dráma a muzikant si to šmykom namieril priamo do železničného signalizačného zariadenia! Bol to pre nás všetkých obrovský šok a veľmi som sa bál o svoju rodinu, či sa im niečo nestalo. Vystrelili všetky airbagy. Keď sa auto konečne zastavilo okamžite som všetkých ťahal von z auta, lebo zápach s airbagov bol podobný, akoby niečo horelo. Volal som hneď políciu a záchranku. O chvíľu boli pri nás, no tých 15 minút nám prišlo ako večnosť. Mrzelo nás však, že okolo prešlo asi 10 áut a nikoho nezaujímalo, že sa práve stala nehoda,” uvádza Bažík vo svojom statuse na Facebooku. Kým manželia Bažíkovci a dcéra vyviazli z nehody s pár modrinami, svokru musela zobrať záchranka do nemocnice na röntgen.

Nakoľko bola celá rodina z udalosti nesvoja, spevák kontaktoval vedenie hotela, v ktorom sa mal koncert odohrať, aby ich upovedomil o tom, čo sa stalo. Ich ústretovosť a veľké srdce si Peter nedokázal vynachváliť a ako sa zdá, všetko nakoniec dopadlo podľa očakávaní.

Peter so svojim záchrancom

Zdroj: Facebook | Video: YouTube
[/sociallocker]