Delta variant nového koronavírusu sa stal strašiakom nástupu tretej vlny pandémie ochorenia COVID-19. Podľa odborníkov je zákernejší ako iné typy nebezpečného vírusu. O to viac je desivejšia prognóza počtu nakazených v budúcich týždňoch.

Slovenské úrady pred týždňom potvrdili 35 prípadov delta variantu. Počty nových prípadov však narastajú hlavne vo viacerých európskych krajinách. Odborníci z Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC) sa podľa najnovších štatistík domnievajú, že sa do dvoch týždňov situácia rapídne zhorší.

Pribudnúť by malo totiž päťkrát viac nakazených, teda v čase od 26. júla do 1. augusta by malo byť infikovaných 420 ľudí na 100-tisíc obyvateľov. V porovnaní s minulým týždňom bolo hlásených 90 nových prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

S delta variantom momentálne bojuje Veľká Británia, ktorá eviduje 50-tisíc nových infikovaných prípadov denne. Holandsko bolo nútené rušiť festivaly aj koncerty, kde taktiež počty rastú. V Grécku je dokonca zavedený zákaz nočného vychádzania. V Izraeli odhalili viac ako tisíc prípadov, pričom ide o krajinu, ktorá patrí medzi najviac zaočkované.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay, FB/European Centre for Disease Prevention and Control – ECDC