Desivá prognóza vedcov: Vrchol pandémie príde na Slovensko už o pár dní!

Dátum:

Pre obrovské množstvo lekárov, vedcov či chemikov po celom svete sa stal koronavírus novou neznámou. Malo by totiž ísť o mutáciu ochorenia SARS, v dôsledku čoho o smrtiacom víruse nie je veľa informácií. Snaha zistiť priebeh ochorenia, vytvoriť prognózy pandémie, a predovšetkým vynájsť liek sa stala o to väčšou.

Slovenská republika eviduje k 13. aprílu 742 nakazených, dvoch mŕtvych a 23 vyliečených pacientov. Odborníci sa neustále snažia zistiť, ktoré dni môžu byť pre Slovákov najhoršie v súvislosti s počtom nakazených. Pred pár týždňami tak vznikla prognóza, podľa ktorej by mal vrchol nákazy prísť na 100. deň od spustenia opatrení, čo by bolo 23. júna.

V priebehu uplynulých dní však došlo k zlomu, keďže vedci získali viac informácií o ochorení COVID-19. Americkí výskumníci tak mohli do matematických modelov zapojiť počet nakazených, mŕtvych i vyliečených, vybavenie nemocníc, bezpečnostné opatrenia aj každodenný prírastok v podobe ďalších infikovaných.

Podľa ich záverov čaká Slovensko vrchol pandémie už 23. apríla. Po tomto dátume by mal počet nakazených klesať a situácia by sa mala rapídne zlepšovať. Dokonca by sa mala pandémia dostať pod kontrolu už koncom mája. Patríme tak ku krajinám, ktoré by mali šíriacu sa hrozbu zvládnuť bez väčších problémov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: covid19. heatlhdata.org  |  Foto: Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...