Len pred pár hodinami sa potvrdila šokujúca informácia o úmrtí účastníka reality šou Farmár hľadá ženu 2. Michala Prášeka († 34) našiel v klietke po útoku leva jeho vlastný otec. Ten má ale na tragédiu jasný pohľad a nehoda to podľa jeho slov rozhodne nebola…

Pred pár hodinami šokovala Slovensko správa o tragickom úmrtí Michala Prášeka, ktorý sa pred ôsmimi rokmi zúčastnil obľúbenej reality šou Farmár hľadá ženu 2. Mladík sa už vtedy venoval nebezpečnému chovu levov. Napriek tomu, že ho už v minulosti lev napadol, na svoju záľubu nezanevrel a v chove pokračoval v českom Zděchove.

Práve tu ho našiel v klietke jeho vlastný otec ležať nehybne na zemi po útoku jedného z levov. Aj keď sa zdá, že išlo o klasické zaútočenie šelmy na človeka, nešťastný otec má na celú tragickú udalosť celkom iný pohľad: „Na videu som ráno videl, že syn leží v ubikácii, tak som tam išiel. Vchodové dvere boli zamknuté zvonku. Zväzok kľúčov bol v nich. Nemohol sa zamknúť sám!“ uviedol pre TV Nova.

Navyše tvrdí, že v klietke pobehoval nervózne nielen lev Fufi, ale bola s ním z neznámych príčin aj levica. Zvieratá policajti po incidente utratili a v prípade Michala nariadili pitvu. Cudzie zavinenie predbežne vylúčili, no Michalov otec sa s týmito slovami odmieta zmieriť: „Syn nosil neustále okuliare. Bez nich nič nevidel. Tie sa však nikde nenašli,“ uvádza na záver ďalší z dôkazov.

Zdroj: TV Nova │ Foto: Facebook, TV Joj