Polícia Slovenskej republiky neustále zasahuje voči neprispôsobivým vodičom, ktorí si ani v dospelosti nevedia uvedomiť nástrahy nezodpovedného správania sa na vozovke. Či už ide o alkohol za volantom alebo arogantné porušovanie povolenej rýchlosti, vodič nikdy neohrozuje len seba, ale aj vzorných šoférov či okoloidúcich!

Každý rok vyhasnú na slovenských cestách desiatky životov, kedy ľudia nezomierajú len za volantom, ale aj priamo na cestách či ako posádka vozidla. V mnohých prípadoch zohráva pri nešťastiach úlohu alkohol, avšak aj nezodpovednosť vodiča či neprimeraná rýchlosť. Mnohí šoféri si ale stále neuvedomujú, že neprispôsobivou jazdou neohrozujú len seba, ale aj ostatných ľudí.

Polícia Slovenskej republiky takmer denne upozorňuje na fatálne dopravné nehody, ktoré pripravujú o život otcov či matky rodín, ale aj malé deti. Výnimkou nie sú ani mladí vodiči, ktorí majú celý život pred sebou. Pred štyrmi rokmi sa na sociálnej sieti YouTube objavil krátky spot venovaný práve nehodám, pričom aj dnes, kedy prichádzajú upozornenia doslova z každej strany, má mrazivú výpovednú hodnotu.

Toto veľmi silné video ukazuje desivú realitu za volantom, kedy jemná nepozornosť a veľká rýchlosť môžu spôsobiť doslova katastrofu. Áno, všetci ľudia robia chyby, avšak skúsme aj počas leta trochu spomaliť a správať sa minimálne za volantom zodpovednejšie!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/cp1ri

Zdroj: YouTube