Uplynulú nedeľu došlo na známom ruskom letisku Sheremetyevo k mimoriadnej leteckej tragédii. Lietadlo muselo núdzovo pristáť, no počas tohto manévru sa porušila nádrž plná paliva a stroj zachvátili plamene. Desivé video zachytil jeden z pasažierov.

V nedeľu došlo k obrovskej tragédii na známom moskovskom letisku Sheremetyevo. Lietadlo Suchoj Superjet 100 muselo núdzovo pristávať v Moskve, no odrazu zachvátil stroj masívny požiar po porušení nádrže s palivom. Pri hrozivom incidente bolo na palube 78 ľudí, ktorí zažili chvíle strachu a hrôzy.

Požiar si napokon podľa informácii Independent vyžiadal smrť 41 ľudí, vrátane dvoch detí. Vyšetrovateľom sa podarilo nájsť obidve čierne skrinky a príčina tragédie je aj naďalej zisťovaná. Nevylučuje sa však nedostatočná kvalifikácia pilotov, dispečerov, no ani technická chyba či meteorologické podmienky.

Práve podľa pasažiera, ktorý peklo prežil, mal do lietadla udrieť blesk. Svoj desivý zážitok opísal nasledovne: “Sedel som pred motorom a videl, ako sa všetko topí. Ani neviem ako sa mi podarilo dôjsť k núdzovému východu. Všetci kričali: Rýchlo, kúsok doľava k východu! Nakoniec sa mi podarilo z lietadla dostať, vyskočil som,” dodáva. Internetom sa okamžite začalo šíriť aj video pasažiera, na ktorom vidieť požiar z vnútra lietadla a v okolí počuť zúfalý krik a plač.

https://www.youtube.com/watch?v=k47B6IwhlYI

Zdroj: independent.co.uk │ Foto: YouTube, Twitter