Napriek tomu, že sa mesto Košice muselo už v minulosti postarať o haldy odpadkov na neslávne známom sídlisku Luník IX, vo štvrtok sa celý proces začne odznova. Mesto si bude musieť na túto činnosť vyčleniť poriadne mastnú sumu.

Mesto Košice sa už v minulosti muselo vysporiadať s odvozom háld odpadu zo slávneho sídliska Luník IX. Prešiel však istý čas a problém sa pod ošarpanými príbytkami vyskytol opäť. Magistrát mesta si u spoločnosti Kosit objednal ďalší odvoz, ktorý sa uskutočňuje od štvrtka na Hrebendovej ulici.

Podľa informácií denníka Korzár sa bude pracovať v spolupráci s mestskou časťou za účasti polície, ktorá dohliadne na bezpečnosť prostredia aj zamestnancov firmy Kosit. Čistenie má byť dokončené do 13. decembra a mesto bude táto akcia stáť nemalú sumu v hodnote 62-tisíc eur s DPH.

Desivé video pritom zachytáva prvý odvoz odpadkov, ktoré sa na sídlisku váľajú na obrovskej kope. Košice vyčíslili, že Rómovia vyprodukovali pred domom na jedinej ulici neuveriteľných 740 ton odpadu, po ktorom behajú deti aj zvieratá. Nechýbajú ani výkaly či príšerný zápach.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, kosice.korzar.sme.sk │ Foto: YouTube/Aktuálně.cz | Video