Obľúbená nitrianska kapela Desmod šokovala koncom apríla všetkých fanúšikov, keď nečakane oznámila svoj rozpad. Z pôvodnej zostavy odišli od speváka Kulyho a bubeníka Jána Škorca štyria hudobníci, pričom dnes máme na Slovensku dve verzie skupiny.

Kapela Desmod, v ktorej pôsobil 25 rokov na poste speváka Mário „Kuly“ Kollár, oznámila svoj nečakaný rozpad. Kým s hviezdou šou Tvoja tvár znie povedome ostal len bubeník Ján Škorec, ostatní členovia sa od pôvodnej zostavy oddelili a dvojicu nahradili bývalými superstaristami Robom Šimkom a Michalom Chrenkom.

„Nový Desmod“ len pred pár dňami predstavil svoj prvý oficiálny singel Dokonalý plán, pričom sa objavili aj vo vysielaní markizáckeho Telerána. Tu okrem nového hitu zaspievala jedna z verzii Desmodu aj známe skladby Zhorí všetko, čo mám Na tebe závislý, avšak fanúšikovia ostali doslova zmätení.

Kým niektorí považujú Roba Šimka za kvalitnú „náhradu“ pôvodného speváka, iní sú presvedčení, že dve kapely s takmer totožným názvom a repertoárom sú mimoriadne nešťastnou, ba dokonca trápnou voľbou. Gitarista Richard Synčák však v Teleráne opakovane prízvukoval, že nová verzia kapely hrá síce aj staré skladby, na ktoré majú z hľadiska autorských práv nárok, no v zálohe majú množstvo nápadov a tie by mali uzrieť už čoskoro svetlo sveta. Čo si o dvoch Desmodoch myslíte vy?

Celé vystúpenie Desmodu s Robom Šimkom si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza, FB/Teleráno