Niki Boon sa rozhodla nepodľahnúť dnešnej pretechnizovanej dobe a vychovať svoje deti tak, aby sa vedeli tešiť zo života a z bežných situácií, ktoré prináša. Spolu s rodinou bývajú na odľahlom vidieku, uprostred nádhernej a pokojnej krajiny Nového Zélandu, obklopení pobrežím, riekami a množstvom kopcov. 

[sociallocker]Deti tu trávia dni bez prístupu na internet, bez smartfónov, televízie či rádia. Dokonca ani nechodia do školy. Matka sa rozhodla, že najlepšou formou ako ratolesti niečo naučiť, je čoraz viac populárnejší unschooling. Ide o vzdelávaciu filozofiu, že človek, tvor prirodzene zvedavý, sa učí spontánne a bez donútenia.

Jedno z mála moderných zariadení, ktoré v domácnosti používajú, je fotoaparát. Niki ho využíva na dokumentovanie života detí. Dvaja chlapci a jedno dievčatko ho prežívajú hlavne vonku, v prírode. Čiernobiele portréty nazvala Childhood in the Raw.
,,Moje deti nechodia do školy, žijú bez televízie a iných elektronických vymožeností. Možno sa to niekomu zdá nekonvenčné, ale nám ide o jediné, a to dokonalo osláviť život na tomto magickom mieste. Patríme sem, divokí a slobodní, kde krajina začína a ich detské duše končia.” vysvetľuje Niki, ktorá týmto štýlom života, vytvorila pre svoje deti celoživotné prázdniny u starých rodičov na dedine.

6 1 2 35 10 7 8 9 12 11 13 17 14 15

Zdroj: interez.sk | Foto: Facebook [/sociallocker]