K ďalšiemu agresívnemu incidentu medzi školákmi došlo na základnej škole v Medzilaborciach. Deviatačku tu mali napadnúť jej spolužiačky, pričom napokon skončila v nemocnici na chirurgii. Prekvapujúce sú ale slová rodičov, ako aj riaditeľky školy.

Len pred pár dňami verejnosť šokoval prípad 14-ročného Andreja, ktorý skončil dobodaný svojím najlepším kamarátom Danielom. K agresívnemu incidentu však najnovšie došlo aj na základnej škole v Medzilaborciach. Deviatačku mala napadnúť skupina spolužiačok a tá napokon skončila v nemocnici na chirurgickom oddelení.

Skupina dievčat sa jej podľa informácii TV Joj vyhrážala už počas vyučovania, kde došlo k slovnej hádke a po škole si to chceli so spolužiačkou vybaviť aj ručne stručne. Vedenie školy tak zavolalo políciu. Hliadka dievča odprevadila na vlakovú stanicu, odkiaľ mala ísť domov, pričom dávali pozor približne 15 minút, či nedôjde ku ďalšiemu stretu. Skupinka sa ale napriek tomu k dievčine dostala: “To bolo strašné niečo, veci mala na sebe potrhané, hneď som zavolala policajtov a sanitku, odviezli ju do nemocnice na chirurgiu,” rozpráva mama napadnutej deviatačky, ktorá tvrdí, že dcéru zbili už v triede.

Stalo sa to v triede a vonku, tak nech neklame pani učiteľka,” rozčuľuje sa otec, no jeho slová vedenie školy odmieta: “Základná škola Komenského v Medzilaborciach sa dištancuje od vzniknutého problému z dôvodu, že v škole a ani v areáli školy sa daný incident nestal.” Rodičia však kvôli trestnému oznámeniu čelia ďalším nepríjemnostiam. Ich deti vraj zbijú, ak sa v škole znova ukážu. Polícia pritom uvádza, že k podobným incidentom dochádza v meste najmä od tínedžerov zo sociálne slabších rodín. Prípad tak zrejme bude mať dohru po objasnení toho, ako k útoku na dievča vôbec došlo.

Zdroj: noviny.sk │ Foto: YouTube/RB Vidz, Facebok/Polícia SR