Diana Mórová patrí medzi naše najlepšie herečky, pričom sa objavuje nielen na televíznych obrazovkách, ale aj na doskách, ktoré znamenajú svet. Aj ona si prešla neľahkým obdobím počas pandémie koronavírusu, pričom dúfala, že situácia sa konečne zlepšuje. To ešte ani netušila, ako veľmi sa mýlila!

Slovenské národné divadlo bojovalo ešte pred prvou vlnou pandémie koronavírusu s vážnou finančnou krízou. Do toho prišli zásadné konflikty medzi hercami a novým riaditeľom SND, Mariánom Chudovským. V tom čase sa totiž divadlo malo nachádzať v 700-tisícovom mínuse. Opatrenia spojené s bojom proti ochoreniu COVID-19 dostalo významnú inštitúciu na úplne dno.

S pomaly zlepšujúcou sa epidemiologickou situáciou sa zdalo, že sa postupne dostáva do zaužívaných koľají, kým neprišlo verejné vyhlásenie súčasného riaditeľa SND Mateja Drličku. Podľa jeho slov divadlo smeruje do bankrotu a už počas júna nebude mať vedenie financie na vyplatenie miezd zamestnancov. Táto informácia zdvihla zo stoličiek mnohých hercov vrátane Diany Mórovej.

Umelkyňa prízvukuje, že divadlo spadá pod ministerstvo kultúry. Herečka sa po jednom z predstavení stretla aj so šéfkou rezortu kultúry Natáliou Milanovou. ,,Ja som sa jej to snažila vysvetliť iba jednou vetou: Slovenské národné divadlo. Nič viac. To je naša vizitka. Baleťáci, operní speváci a činohra majú svoje výsledky aj v zahraničí, a to treba chrániť a podporovať. Vidím, že ľudia chcú chodiť do divadla a vidím aj ohlasy, a to je dôležité,” povedala v relácií Tak takto?! v televízií TA3.

SND zamestnáva obrovské množstvo ľudí, pričom nutne potrebuje pomoc od štátu. Dotáciu však musí schváliť minister financií Igor Matovič. Údajne práve na ňom závisí, či zamestnanci dostanú výplaty. Uvedomuje si to aj Mórová, ktorá okamžite využila priestor v televízií. „Takže ja ho týmto vyzývam. Bola by som veľmi rada, je to proste vaša vizitka, aby SND ďalej fungovalo, pretože ľudia chcú ísť do divadla kultúrne sa vyžiť a nejako začať  spoločenský život,” dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com  |  Foto: YT/Denník N, TV JOJ, FB/Činohra SND, TA3