Pred pár dňami došlo k šokujúcej udalosti, ktorá sa udiala v rakúskej obci neďaleko hraníc s Českom. Rodičia si budú zrejme do konca života vyčítať, že ich neuváženým správaním došlo k smrti 2-ročného synčeka.

K tragickej udalosti došlo 23. decembra v rakúskej obci Vorderweissenbach, keď rodičia vo večerných hodinách navštívili susedov potom, čo uspali svojho synčeka. So sebou si zobrali monitor od kamery, ktorá snímala celú detskú izbu.

Momentálne nie je jasné, či zariadenie prestalo fungovať alebo si dvojica nevšimla, že 2-ročný chlapček nie je v posteli. Počas noci sa totiž zobudil a išiel hľadať rodičov, pričom von vyšiel iba v pyžamku. Počas osudnej noci mala teplota klesnúť až do -10˚C.

Je zarážajúce, že rodičia vo veku 27 a 31 rokov našli svojho synčeka až okolo piatej hodiny ráno vonku, kde bol v stave ťažkého podchladenia. Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť a museli konštatovať smrť. Mladý pár sa zrútil, v dôsledku čoho musel byť privolaný psychológ. Polícia vyšetruje smrť chlapčeka ako podozrenie z neúmyselného zabitia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: heute.at  |  Foto: Twitter, Pixabay