Dieťa prešlo na slovenské hranice cez celú Ukrajinu: Zúfalé slová matky!

Dátum:

Na Ukrajine ani dnes nedochádza k vytúženému prímeriu, pričom ruské vojská neustále ostreľujú viaceré miesta susednej zeme. V uplynulých hodinách dojal celé Slovensko príbeh len 11-ročného chlapca, ktorý sa vydal na strastiplnú cestu úplne sám a pred ohrozením prišiel na naše hranice.

Polícia Slovenskej republiky pred pár hodinami informovala verejnosť o najväčšom hrdinovi uplynulej noci, ktorým sa stal len 11-ročný chlapec zo Záporožia. Dieťa, ktoré pochádza z vojnou zmietanej krajiny, precestovalo len s jednou igelitkou, pasom a telefónnym číslom napísaným na ruke takmer celú Ukrajinu, pričom jeho rodné mesto je od hraničného priechodu vzdialené viac ako 1 200 kilometrov.

Chlapec prišiel na Slovensko sám, nakoľko jeho mama musela zostať na Ukrajine. Ako uviedla polícia, dobrovoľníci sa o neho postarali, odviedli ho do tepla a zabezpečili mu stravu, kým bol pre neho zabezpečený transport do Bratislavy za rodinou. O pár hodín neskôr sa za pomoc synovi poďakovala aj jeho zúfalá matka, ktorá priblížila, že chlapca posadila na vlak, nakoľko žijú vedľa mesta, kde ruské vojská ostreľujú jadrovú elektráreň.

„Horela, nemohla som opustiť svoju mamu, nevie sa samostatne pohybovať, preto som posadila syna na vlak smerom na slovenské hranice. Tam ho stretli ľudia s veľkým srdcom. Vo vašej malej krajine žijú ľudia s veľkým srdcom. Zachráňte, prosím, naše ukrajinské deti a poskytnite im bezpečné útočisko,“ uviedla zúfalá vdova.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Nádherná nevesta: Krásna exfarmárka povedala svoje životné áno!

Reality šou Farma už onedlho odštartuje neuveriteľnú štrnástu sériu,...

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...