Len 16-ročné dievča prišlo o život potom, čo na sociálnej sieti Instagram spustilo anketu, v ktorej sa u svojich fanúšikov či priateľov snažilo dopátrať odpovede. Verejne sa totiž opýtalo, či má žiť alebo zomrieť, pričom názor väčšiny hlasujúcich bol doslova mrazivý.

Či už išlo v odpovediach o iróniu alebo skutočný názor, faktom ostáva, že na základe primitívnej ankety na sociálnej sieti si siahlo 16-ročné dievča z Malajzie na život. Neznáma obeť internetovej šikany z mesta Kuching, na severozápade ostrova Borneo, dalo svojim followerom zarážajúcu otázku, pričom sa ich pýtala, či má žiť alebo zomrieť.

„Toto je naozaj dôležité. Pomôžte mi vybrať si,“ napísala teenagerka, pričom hlasujúci volili medzi životom a smrťou. Až neuveriteľných 69 % ľudí podporilo, aby si mladá žena siahla na život, a tak ich o pár chvíľ neskôr poslúchla. Ako uviedla miestna polícia, momentálne sa preverujú okolnosti ohľadom samovraždy spôsobenej podporou ľudí na internete.

„Vyzývam úrady,… aby prešetrili účty obete na sociálnych sieťach a okolnosti, ktoré viedli k jej smrti. Nech zabránime ďalšiemu zneužívaniu sociálnych médií v podobných situáciách,“ uviedol na margo veci politik.

Zdroj: cas.sk