Keď sa v roku 2004 objavil v éteroch rádii po celom svete hit Dragostea Din Tei, stal sa doslova fenoménom. Nervy drásajúca kolotočárska hudba dopĺňala dnes už chronicky známy text, pričom skladba sa stala doslova legendárnou.

Trio O-Zone, ktorému sa podarilo mať jeden celosvetový hit, pochádzalo z Moldavska, pričom kapela fungovala približne jeden rok. Počas toho sa im podarilo odohrať zopár koncertov, vytvoriť medzinárodne uznávaný singel a následne sa rozpadnúť. Skladba Dragostea Din Tei však ostala rezonovať v krvi dnešných tridsiatnikov plus, pričom si ju osvojili i mnohí dj-ovia či hudobníci.

Aj keď ju dnes mnohí hrávajú či počúvajú už len z recesie či v rámci spomínania na letné noci v dvetisícštvrtom, celkom nový rozmer dala skladbe blondínka z Ukrajiny. 26-ročná speváčka Katerina zaspievala singel v upravenej verzii v šou Hlas Ukrajiny 9, pričom v porote sa nachádzal aj jeden z moldavských spevákov z tria O-Zone, Dan Balan (40). Producent a hudobník sa na hlas krásky, samozrejme, otočil a singel, ktorý ho preslávil, si s ňou zaspieval priamo pred kamerami. Do koho tímu Katka napokon išla vám zrejme hovoriť nemusíme. 🙂

Vystúpenie s Danom Balanom

Zdroj: YouTube