Koncom októbra zasiahlo Talianske mesto Norcia silné zemetrasenie s magnitúdou 6.5, ktoré zničilo početné domy, ale aj historické pamiatky.

[sociallocker]Kedysi nádherné historické mesto sa v priebehu okamihu zmenilo na nepoznanie. Ľuďom ostali len oči pre plač a s ťažkým srdcom sa museli prizerať na katastrofu, ktorá postihla ich mesto.

Osud Norcie však Talianom nie je ľahostajný a každý kto môže, snaží sa pomôcť. Presne toto je aj prípad 10-ročného dievčatka z mestečka Ne, blízko Janova, ktorá poslala dojímavý list starostovi. Ten sa ho rozhodol publikovať na oficiálnej stránke obce na Facebooku.

“Milý starosta, volám sa Laura, mám 10 rokov a bývam v Ne (provincia Janov). Každý večer vidím v televízii vaše mesto a je mi z toho veľmi smutno. Moji rodičia mi ukázali fotky, ktoré sme urobili pred nejakým časom vo vašom meste. Posielam Vám malú pomoc a prosím všetkých ostatných ľudí, aby urobili to isté.”

Pod príspevkom sa ihneď objavilo množstvo pozitívnych komentárov, ktoré vyzdvihovali dobrý skutok dievčatka, ale aj jej rodičov. “Týchto päť eur má hodnotu piatich miliónov, chce sa mi z toho plakať,” napísal Massimiliano a pridali sa aj ďalší: “Ďakujem Laura za tvoje dobré srdce a ďakujem aj tvojim rodičom, že ťa učia byť dobrým človekom,” vyzdvihla Laura a pridala sa aj Samantha: “Veľký potlesk pre rodičov.”

Zdroj: today.it, Facebook | Foto: Facebook, Twitter
[/sociallocker]