28. mája šokoval celé Slovensko incident z Handlovej, ktorý bol zachytený vo videu a šírený sociálnymi sieťami. V zázname bolo vidieť, ako sa dvojičky Jessica a Mia (6) prechádzajú po parapetnej doske okna na 7. poschodí, pričom stačilo málo a konanie detí mohlo mať fatálne následky.

Sociálne siete i médiá boli v týchto dňoch zaplavené šokujúcim videom z Handlovej, ktoré natočil jeden z obyvateľov miestneho sídliska. 6-ročné dvojičky mali využiť chvíľu nepozornosti 15-ročnej sestry, ktorá ich strážila počas toho, ako matka detí odbehla na malý nákup do neďalekého obchodu.

Jessica a Mia si otvorili okno na 7. poschodí bytovky a prešli sa po vonkajšej strane parapetnej dosky, pričom susedia namiesto okamžitého zásahu vytiahli mobilný telefón a incident si natáčali na video. Ako uvádza podľa tvrdenia suseda rodiny portál čas.sk, rodina s malými deťmi má byť slušná, bezproblémová, a kým otec pracuje v zahraničí, o potomkov sa stará matka. Opačný názor však vyjadrili obyvatelia protiľahlého domu, ktorí tvrdia, že k podobnému konaniu dvojičiek nedošlo po prvýkrát.

Matka detí je z celej situácie zúfala a ako tvrdí, zo šoku nedokáže ani vyjsť na ulicu, nakoľko netušila, že jej dcérky boli schopné takto riskovať. „Netušila som, že to robia, neviem si predstaviť, čo sa mohlo stať. Desí ma aj to, že niekto zo susedov namiesto toho, aby okamžite kontaktoval nás rodičov, nakrúca video a verejne ho vyvesí. Na čo ten človek čakal? Keď dieťa spadne?“ pýta sa ustarostená Veronika, do ktorej sa obula široká verejnosť.

Matku rovnako znepokojuje i skutočnosť, že video s maloletými osobami susedia zverejnili na sociálnej sieti bez jej súhlasu, pričom predmetný fakt označila za nesprávny aj polícia z Handlovej. “Vec bola okamžite riešená so sociálnym oddelením mesta Handlová. S matkou maloletej bol spísaný úradný zápis a vec bude ďalej riešená sociálnym oddelením mesta Handlová. V tomto prípade autor videa konal nesprávne, pretože skutok v danej chvíli nenahlásil na políciu a video len uverejnil na sociálnu sieť,” uviedla k prípadu polícia. Zároveň požiadala občanov, aby pri ohrození ľudského života a zdravia bezodkladne kontaktovali mestskú alebo štátnu políciu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, Mestská polícia Handlová