8-ročné dievčatko menom Darcy McGuire sa štyri roky necítilo dobre. Napriek pravidelným návštevám lekárov sa im podarilo príliš neskoro diagnostikovať zriedkavý typ rakoviny. Darcy si stihla krátko pred smrťou vystrojiť vlastný pohreb.

Malá Darcy zo Škótska začala mať zdravotné problémy už ako 4-ročná. Jej mama s ňou preto pravidelne navštevovala lekárov, s ktorými sa snažila zistiť, čo je jej dievčatku. Až v januári jej ako 8-ročnej špecialisti stanovili diagnózu chordom. Išlo o rakovinu kostí a v nemocnici začala s okamžitou chemoterapiou.

Napriek tomu ale malá bojovníčka v nedeľu zomrela: „Odišla v pokoji v dome. Chcem poďakovať všetkým za správy. Nedokážem vyjadriť, aká som zničená ja aj deti,“ napísala zúfalá 37-ročná mamička na Facebook. Carol je presvedčená, že keby lekári prišli na to, čo je malej Darcy oveľa skôr, mohla ešte žiť.

Keď rodine oznámili, že choroba Darcy je v terminálnom štádiu, dievčatko sa rozhodlo naplánovať spolu s mamou vlastný pohreb: „Darcy naplánovala každučkú časť pohrebu so mnou. Keď má vaše dieťa terminálne štádium, nemá už žiadnu voľbu. Rozhodla som sa preto dať Darcy niečo, čo bude mať pod kontrolou,“ uviedla žena pre Mirror. Týždeň na to v nemocnici potvrdili, že sa jej už nedalo nijako pomôcť. Úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mirror.co.uk │ Foto: Facebook/ Darcy Rae’s Dreams