Obľúbená speváčka Jana Kirschner, ktorá patrí na Slovensku k najpopulárnejším hudobníkom vôbec, sa po viac ako 20 rokoch na pódiách odhodlala prikývnuť na projekt The Voice Česko Slovenska. Úspešná pesničkárka sa posadila do poroty, aby spolu s Vojtěchom Dykom, Kalim a Pepom Vojtekom našla najväčší hlas na domácej scéne. 

Uplynulú nedeľu odštartovala televízia Markíza v spolupráci s TV NOVA mimoriadne úspešnú šou The Voice, kde sa okrem fantastických súťažiacich objavila aj porota v celkom novom zložení. Medzi troma chlapmi sa ako jediná žena ocitla Jana Kirschner, ktorá už roky žije v Londýne, no na domácej scéne neustále patrí k najkvalitnejším speváčkam.

Aj keď sa na jej účinkovanie v talentovej súťaži tešili mnohí Slováci i Česi, po pilotnej epizóde Hlasu zostalo množstvo jej fanúšikov rozčarovaných. Jana sa neštítila prejavovať svoje emócie a spontánnosť, čo sa však nestretlo s pochopením mnohých divákov. Kirschner napriek tomu sama pokorne vyjadrovala ľútosť pri každom z vypadnutých súťažiacich, pričom nemala v záujme ublížiť žiadnemu zo spevákov.

„Je to pre mňa veľká skúška. Prirodzene sa necítim ako typ, ktorý bude predávať svoje schopnosti na televíznej obrazovke ani mudrovať o výkone iných. Každý je iný. Je veľmi pravdepodobné, že keby som ja pred 20 rokmi vystúpila na to pódium, nikto by tlačítko nestlačil. Ja som svoju šancu dostala a vďaka za ňu. Dnes tu nie som preto, aby som súdila, to je to posledné, čo by som si priala. Niekde v kútiku dúfam a verím, že sme nikoho neodradili a neurazili a že sa nám podarí nájsť niekoho, kto si nájde svoju cestu a prinesie niečo iné a nové a nielen ďalšiu verziu „Rolling in the deep“,“ uviedla ešte pred prenosom Jana. Čo takto dať sviežemu vetru v speváckej súťaži ešte jednu šancu?

Zdroj: Instagram/janakirschner_official