Divákov slovenskej televízie čakalo nemilé prekvapenie. Len krátko po odštartovaní prvej sezóny z obrazoviek zmizne originálny seriál Výnimočná Nikol s hviezdym obsadením. Dôvod má byť jasný- slabšia sledovanosť ako sa očakávalo.

Lákavý seriál o upratovačke s IQ 160, z ktorej sa nevinnou náhodou stane detektívna konzultantka, neupriamil pozornosť divákov v rozmedzí, aké televízia očakávala. „Verím, že vďaka bravúrne zvládnutej adaptácii a vysokej produkčnej kvalite sa divákom jeho slovenská verzia bude páčiť,” zneli slová programovej riaditeľky Markízy Silvie Majeskej koncom leta.

Po premiére však prišiel šok v podobe náhleho poklesu sledovanosti a Výnimočná Nikol sa prepadla nielen pod seriály ako Druhá Šanca či Pán profesor, ale zaostala aj za nováčikmi ako Šťastní vs. Šťastní či Svätý Max.

Rozhodnutie zrušiť daný projekt a odvysielať posledné finálové epizódy napriek tomu pobúrili širokú škálu divákov. „Ja fakt nechápem, že takýto seriál nemá sledovanosť, ale kraviny typu Farma, Rodinné prípady a podobné sledovanosť majú vždy,” ohradil sa jeden z nich.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

„Vrchní hľadia len na percentá, aj keď neviem, kde ich berú, lebo z reakcii vidieť, že sa seriál páči. Ale dnešné TV hľadajú diváka typu Farma, Talent a podobné oblbováky,” pridávajú sa ďalší sklamaní nadšenci, ktorí si oblúbili úlohu Táni Pauhofovej v postave svojráznej vyšetrovateľky.

Zdroj: MediaBoom.sk | Foto: Facebook, markiza.sk