Očkovacia lotéria ustavične vyvoláva búrlivé diskusie medzi Slovákmi. Neustála zmena vysielacieho času či splnenie podmienok na získanie výhry sú pravidelne témou, ktorá sa rozoberá na sociálnej sieti. Tentokrát však vznikla veľká vzbura kvôli pani Anne, ktorá si prilepšila o 101-tisíc eur.

Počas uplynulého víkendu mohli diváci vidieť v poradí už desiate žrebovanie v očkovacej lotérií, kde sa súťaží o prémiové výhry. Slovákom však zostala v žalúdku pani Anna z Košíc, ktorú z osudia vybrala herečka Eva Pavlíková. Mala 20 sekúnd na zdvihnutie telefónu, pričom to stihla len tak-tak. ,,Ježiš, dobrý večer. Nie, nie, nespím, pozerám nejaké krimi,“ vysvetlila.

Následne ju moderátori vyzvali, aby povedala heslo, ktoré znelo starostlivosť. Košičanka ho však v danej chvíli vôbec nepoznala. ,,Prepni! Heslo potrebujem vedieť! 20 sekúnd mám na to,“ bolo počuť, ako kričí na manžela. ,,Starostlivosť! 7,6,5, starostlivosť! Stihla som!“ s nadšením povedala Anna.

Marcel Forgáč ju upozornil, že v čase, kedy povedala heslo, už na obrazovke svietila nula. Následne sa mal jej telefonát overiť, pričom sa malo ukázať, že splnila podmienku, vďaka čomu vyhrala 101-tisíc eur. Mnohí našinci sú však presvedčení, že výherkyňa povedala heslo až po limite, peniaze si jednoducho nezaslúžila a rozhodnutie jej danú výhru priznať považujú za nefér voči ostatným.

Hnev divákov bol natoľko veľký, že musel zareagovať aj rezort financií. ,,…na základe nášho posúdenia má súťažiaca nárok na výhru,“ uviedla hovorkyňa ministerstva Michaela Lovasová pre plusku.sk. ,,Zástupcovia ministerstva financií SR ako zástupca vyhlasovateľa súťaže sa nachádza priamo v štúdiu a on rozhoduje, či relácia Byť zdravý je výhra prebieha v súlade so štatútom. On v sobotu večer rozhodol, že to bolo v časovom limite. Notár overuje celý priamy prenos, z toho je následne zápisnica,“ vysvetlil zdroj blízky televízií RTVS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS/ Byť zdravý je výhra  |  Foto: RTVS, Pixabay