Po smrti Moniky Potokárovej († 27) má divadlo okrem veľkého smútku aj poriadny problém. Muselo totiž urýchlene nájsť náhradu za talentovanú herečku a to hneď v náročných úlohách. Zdá sa, že na jej miesto nastúpi šokujúca náhradníčka.

Smrť Moniky Potokárovej, ktorej rodina vystrojila pohreb na východe Slovenska, zasiahla divadlo po ľudskej stránke a smútok pocítili okrem blízkych aj všetci fanúšikovia nadanej umelkyne. SND sa ale muselo začať vysporadúvať aj s ďalším veľkým problémom. Talentovaná herečka totiž stvárňovala náročné postavy až v 12 predstaveniach bez alternácií.

Nájsť náhradu, aby sa mohli predstavenia opäť spustiť, je teda naozajstná fuška. Zdá sa ale, že vedenie má konečne náhradníčku aspoň v niektorých hrách, hoci jej meno čakal asi len málokto. Nie je ňou nik iný ako Petra Vajdová (34), ktorá sa stiahla z divadla kvôli problémom s alkoholom.

A hoci sa momentálne venuje materským povinnostiam a vychováva synčeka Martinka, prikývla na prvú spoluprácu. Hovorkyňa SND Izabela Pažítková uviedla, že s herečkou stále rokujú o celkovom návrate na dosky, no jedno je isté už dnes. “Ale môžeme potvrdiť, že sa Petra Vajdová vráti do inscenácie Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch. Petru si ako herečku veľmi vážime a jej návrat by bol pre nás veľkou pomocou,” dodala pre Nový Čas radostnú novinu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Činohra SND