Divadlo sa rozhodlo vstúpiť do novej sezóny 2023/2024 vo veľkom štýle, keďže zverejnilo plagát, ktoré je mementom minulých režimov. Reakcia verejnosti je rozporuplná a dokonca sa má už o pár dní uskutočniť protest priamo pred divadlom. Vitráž sa totiž nepozdáva všetkým!

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava už tradične reaguje na aktuálnu spoločenskú situáciu. Najnovšie zverejnili nový vizuál v súvislosti s nadchádzajúcou divadelnou sezónou. Vo vitráži je zakomponovaný socializmus, ukrajinská či dúhová vlajka aj prekrížený hákový kríž. ,,V novom vizuáli sa skrývajú súčasné odkazy, nájdete ich všetky?“ znie otázka na sociálnej sieti.

Kontroverzný plagát sa nesmierne páči Slovákom, ktorí ocenili divadlo za ich odvahu a snahu preniesť aktuálnu politickú situáciu do divadelného sveta. Na sociálnej sieti je viac ako 2 500 komentárov, pričom drvivá väčšina z nich je pozitívna. Verejnú podporu vyjadrila aj strana Sloboda a Solidarita.

Nadšená však rozhodne nebola poslankyňa Romana Tabák, ktorá momentálne inklinuje k politickej strane SNS. ,,Hanba vám za takúto grafiku. Vy barbari. Už som kontaktovala aj Maticu slovenskú,“ z hnevom napísala na sociálnej sieti. Člen strany Smer-SD Dušan Jarjabek označil plagát za ,,niečo tak nechutné, odporné a naozaj nepochopiteľné, že to nemôže prejsť mlčaním“.

Na celú záležitosť už zareagovala aj samotná Matica Slovenská, ktorá sa rozhodla 6. septembra uskutočniť občiansky matičný protest proti nekultúrnym aktivitám, ktoré podporuje spomínané divadlo. ,,Matica slovenská (MS) protestuje proti aktuálnej reklamnej kampani bratislavského Divadla P. O. Hviezdoslava (DPOH) na novú divadelnú sezónu, ktorá hrubo dehonestuje jedného z najvýraznejších predsedov MS Pavla Országha Hviezdoslava,“ oznámila na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Divadlo P.O. Hviezdoslava, Matica slovenská, Romana Tabak, Dušan Jarjabek  |  Foto: FB/Divadlo P.O.Hviezdoslava, Unsplash