Hudobník Miroslav Žbirka (†69) bol desaťročia neodmysliteľnou súčasťou domácej popmusic, pričom v hitoch ho najviac inšpirovala jeho srdcovka, anglická kapela The Beatles. Sympaťák s nezameniteľným štýlom však nečakane skonal v dôsledku opakovaného zápalu pľúc, čo šokovalo nielen jeho najbližších, ale doslova celé Slovensko.

Meky Žbirka začal k hudbe inklinovať ešte ako malý chlapec, pričom výraznejšie úspechy zaznamenal s kapelou Modus. Práve tu začal okrem iných spolupracovať so speváčkou Marikou Gombitovou, s ktorou za desaťročia nahrali viacero nezabudnuteľných hitov. Ikonická dvojica sa spolu ukázala aj v rozprávke Neberte nám princeznú, pričom hudobník dodnes patril k jedným z mála, komu bola blondínka ochotná prikývnuť na spoluprácu.

Smrť priateľa však speváčku hlboko zasiahla a na sociálnej sieti mu venovala krátke vyznanie. „Môj drahý Meky, veľmi mi budeš chýbať. Si v mojom srdci navždy. S láskou Tvoja princezná,“ napísala, pričom odkazovala práve na spomínaný muzikál. Speváci spolu naspievali jeden z najväčších slovenských hitov V slepých uličkách, ale aj Nespáľme to krásne v nás či Dvaja.

V slepých uličkách

Nespáľme to krásne v nás

Úsmev

Dvaja

Tri slová

Tajnosľubná

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YouTube, FB/Marika Gombitová Official