Je to tak. 15. apríl sa zapísal do dejín nie práve pozitívne. Kvôli nešťastným udalostiam, ktoré sa v tento deň stali, je považovaný za najhorší vôbec. 

[sociallocker]

 1.Atentát na amerického prezidenta, Abrahama Lincolna, 15.4.1865

Ide o jeden z najznámejších atentátov. Útok na šestnásteho prezidenta Spojených štátov amerických, bol spáchaný Johnom Wilkesem Boothem, americkým hercom. Lincoln zraneniam podľahol o deň neskôr. Zaujímavosťou je, že postreleného prezidenta odniesli do hotelovej izby, kde ho uložili do postele, v ktorej noc pred tým, spal jeho vrah.

titulna

2. Potopenie Titanicu, 15.4.1912

Kráľovský poštový parník stroskotal počas svojej prvej plavby. Zahynulo viac ako 1500 cestujúcich a členov posádky. Hlavným dôvodom toľkých strát na životoch, bolo hlavne podchladenie v studených vodách Atlantiku. Posledná žijúca osoba, vtedy len 9 týždňové dieťa, Millvina Deanová, zomrela 31.mája 2009.

titanic

3. Rozvodnenie rieky Mississippi, 15.4.1927

V tento deň vyvrcholila Veľká Mississippská povodeň, ktorá bola najväčšou záplavou v histórii Spojených štátov. Až do výšky deviatich metrov bolo zaplavené územie o rozlohe 43 tisíc kilometrov štvorcových.

mississippi

4. Tragédia v Hillsborough, 15.4.1989

V dôsledku veľkej tlačenice na futbalovom štadióne fanúšikov Liverpoolu, bolo na smrť ušliapaných 96 ľudí a ďalších 700 utrpelo zranenia.

Bez názvu

5. Výbuch islandskej sopky, 15.4.2010

Islandská sopka Eyjafjallajokull zastavila svojím výbuchom leteckú dopravu nad väčšou časťou Európy. Oblak sopečného popola sa rozprestieral od Veľkej Británie až po Ukrajinu.

sopka

6. Bombový útok na Bostonskom maratóne, 15.4.2013

Páchateľmi boli čečenskí bratia Carnajevovci. Zahynuli traja ľudia a 264 sa zranilo. Približne dvanásť sekúnd po sebe, vybuchli v priestore cieľa dve bomby,vyrobené z tlakových hrncov.

boston

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Facebook, tumblr.com [/sociallocker]