Tento týždeň si s nami počasie robí čo chce. Teplejšie dni sa striedajú s upršanými a chladnými. Celkovo toto leto nie je také, aké sme si predstavovali, teploty ani zďaleka nie sú tak vysoké, ako sme boli zvyknutí uplynulé roky.

[sociallocker]Sobota bude takmer na celom území Slovenska slnečná, ojedinele pri zväčšenej oblačnosti očakávame prehánky. Teploty sa vyšplhajú na 25 až 30 stupňov, takže zbaľte plavky a užite si teplý deň niekde pri vode. Na horách vo výške 1500 m môže teplota vystúpiť na 17°C.

V nedeľu k nám začne prúdiť studený front, čo sa odrazí na výraznej zmene počasia. V noci vystúpia teploty na 18 až 11 stupňov, v priebehu dňa očakávame na východnom Slovensku polooblačno, na západe skôr zamračenú oblohu a občasné prehánky a búrky. Najvyššia denná teplota vystúpi na 21 až 26 stupňov, na Spiši môže teplota dosiahnuť ešte 26 až 31 stupňov.

V pondelok očakávame daždivé počasie už na väčšine územia, teploty vystúpia len na 18 až 23 stupňov, na Orave a Kysuciach iba okolo 16 stupňov.

Zdroj: shmu.sk | Foto: Pixabay
[/sociallocker]