Cristiano Ronaldo oslávil 5. februára 2024 svoje 39. narodeniny, čo je vek, v ktorom väčšina futbalistov už nejaký ten rok nie je aktívnych. Portugalská ikona má ale stále čo ponúknuť a v lete 2024 zrejme povedie s kapitánskou páskou na rukáve Portugalsko na európskom šampionáte.

Od decembra 2022 je hráčom saudskoarabského klubu Al Nassr a v kalendárnom roku strelil celkovo viac ako 50 gólov, pričom žiaden iný profesionálny futbalista ich nedal viac. Áno, arabská liga sa kvalitatívne nedá zrovnávať s anglickou či nemeckou, no i tak je to fascinujúce číslo. Navyše, darilo sa mu aj v reprezentačnom drese.

Kedy ale ukončí jeden z najlepších, najúspešnejších a najvýznamnejších športovcov všetkých čias svoju aktívnu kariéru? Kontrakt v Al Nassr končiaci v júni 2025 má dodržať. Bude to jeho definitíva?

„Za rok skončí, možno za dva. Neviem presne,“ povedala Georgina Rodriguez, ktorá je jeho dlhoročnou partnerkou. Táto informácia sa začala internetom šíriť ako lavína a mnohí fanúšikovia ikonickej sedmičky to berú ťažko.

Viacerí napísali, že na jeho koniec nie sú pripravení či doslova, že futbal bez neho si nevedia predstaviť. Isté je však jedno. Raz skončí. A aj keby to nebolo o rok ani o dva, tak sa nedá očakávať, že by bol aktivny ešte dlhé roky. Vek nezastaví ani on.

Ronaldo už nebude bývať v luxusnom hoteli: Kúpil ohromný dom!

Zdroj: Marca | Foto: IG/cristiano