Majstrovstvá Európy vo futbale konané v roku 2024 aj za účasti Slovenska sa začnú v polovicu júna. Dovtedy ešte futbalisti odohrajú desiatky duelov, niektorí môžu prekvapiť a zlepšiť sa natoľko, že presvedčia reprezentačných trénerov, iní môžu z kádra vypadnúť.

Už teraz sa ale údajne rozhodol jeden z najlepších brankárov sveta, že na EURO 2024 zrejme nepôjde. Brankár Thibaut Courtois sa stal hviezdou už v Chelsea a ostatné roky je oporou Realu Madrid. Výrazný podiel mal aj na jeho triumfe v Lige majstrov 2021-2022.

Belgický brankár si však zranil v úvode tejto sezóny tak vážne koleno, že už teraz predbežne vylúčil, že by bol schopný sa naplno pripraviť na šampionát. Belgicko, ktorému v posledných rokoch skončilo množstvo špičkových futbalistov jeho “zlatej generácie”, ktorá ho vyniesla až na 1. miesto rebríčku FIFA a získala preň bronz na MS 2018, tak bude na EURE zrejme bez svojej veľkej opory.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Real Madrid C.F. (@realmadrid)

Je ale faktom, že Courtois už teda vynechal aj päť jesenných zápasov kvalifikácie a Belgicko v nich rozhodne nebolo polovičné. Inkasovalo len tri góly a len raz stratilo body. Je ale faktom, že v skupine nečelilo žiadnemu TOP súperovi. Aktuálne tak chytáva 31-ročný Matz Sels, ktorý je šesť rokov jednotkou vo francúzskom ligovom Štrasburgu.

Belgicko je, ako zrejme viete, aj súperom Slovenska v skupine EURA.

EURO ´24 rozlosované: Na Slovensko čakajú títo traja súperi!

Zdroj: Goal.com | Foto: IG/