Už o pár dní sa do slovenských a českých kín dostane dlho očakávaný film Šťastný nový rok, v ktorom zahviezdia herečky Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová, Antónia Lišková a grandiózna Emília Vášáryová.

Fanúšikovia mimoriadne úspešného seriálu Milenky sa už nemôžu dočkať celovečerného filmu Šťastný nový rok, ktorý sleduje príbehy štyroch priateliek v rôznych životných situáciách. Filmová novinka, za ktorou stojí scenáristka a producentka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner, má slovenskú premiéru 5. decembra.

Dej romantickej komédie je zasadený do Vysokých Tatier, čo si neužívali len herci, ale aj samotný štáb. „Pri tomto projekte som mohol stráviť mesiac súvislého nakrúcania v Tatrách, čo bola veľmi príjemná zmena oproti iným natáčaniam. Pre mňa ako muža stráviť skoro rok v ženskom prostredí a pozrieť sa na svet trochu z ženského uhla pohľadu bolo určite veľmi zábavné a inšpirujúce,“ priblížil v rozhovore Kroner.

Jeden z najúspešnejších slovenských režisérov nešetril slovami chvály ani na samotné dámske zoskupnie, ktoré považuje za tú najlepšiu možnú kombináciu. „Každá z týchto žien je výnimočná osobnosť a vynikajúca herečka. Vznikla medzi nimi chémia, ktorá funguje nielen pred kamerou. Som veľmi rád, že sa nám podarilo k nim pridať aj pani Vášáryovú, pre mňa to bol splnený sen,“ nechal sa počuť Jakub.

Ako tiež dodala Adriana Kronerová, mužské postavy boli z veľkej časti písané pre konkrétnych hercov, pričom sa vo filme napokon objavia Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Jakub Prachař a Jiří Bartoška. „Keď sme ich potom s režisérom videli spolu v priestore, hovorili sme si, že točíme naše Ocean’s Eleven (Dannyho jedenástka), lebo tam tiež bola taká vysoká koncentrácia hereckých hviezd na meter štvorcový,“ zaspomínala Kronerová.

Ako tomu v bolo v seriáli Milenky, aj tentokrát má každá z hlavných postáv svoj vyhranený štýl obliekania, o ktorý sa postarala štylistka Sandra Žigová. Ako dodávajú tvorcovia, komédia Šťastný nový rok je príbeh plný zvratov a emócií. „Robili sme ho tak, aby si ho chceli pozrieť spolu kamarátky, matka s dcérou alebo vnučkou, ale aj ženy so svojimi partnermi a aby z toho mali dobrý pocit všetci zúčastnení. Je to také malé zastavenie sa v dnešnom vystresovanom svete plnom negatívnych informácií a pripomenutie si toho, že v živote existujú aj
pekné veci a že aj dospelý človek by si mal niekedy dovoliť čistú radosť. Inak sa svet naozaj
zblázni,“
uzavrela rozhovor s úsmevom Adriana Kronerová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: FB/Milenky, IG/stastnynovyrok