V štvrtok (23. júna) prišiel do slovenských kín očakávaný životopisný film Elvis, ktorý hovorí príbeh nesmrteľného kráľa rock’n’rollu. Pod novinku sa režisérsky podpísal fantastický Baz Luhrmann, ktorý stojí za muzikálom Moulin Rouge s Nicole Kidman a Ewanom McGregorom či Veľkým Gatsbym s Leonardom DiCapriom.

Životopisná snímka Elvis hovorí o zákulisí legendárneho Elvisa Presleyho a jeho vzťahu s manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom, s ktorým spolupracoval viac ako dvadsať rokov. Práve on ho dostal na vrchol neuveriteľnej kariéry, počas ktorej stretol aj osudovú ženu svojho života, manželku Priscillu Presley.

„Vedel som, že ten film nenatočím, ak nebudem mať úplne dokonalé obsadenie, preto sme hľadali herca so schopnosťou zreprodukovať prirodzený pohyb a spevácke kvality, ale aj vnútornú zraniteľnosť tejto neprekonateľnej hviezdy,“ spomína režisér Baz Luhrmann na začiatky tvorby filmu Elvis. O hercovi Austinovi Butlerovi sa dopočul vďaka jeho oceňovaným divadelným výkonom a rozhodol sa dať mu šancu. „Po rozsiahlych skúškach, hereckých aj hudobných, mi bolo úplne jasné, že som našiel niekoho, kto dokáže stelesniť ducha najikonickejšej hudobnej osobnosti sveta.“

Ako napokon uviedol hlavný hrdina, ktorého výkon ocenilo aj množstvo kritikov, na ikone ho vždy fascinovala predovšetkým jedna vec: “Bol v prvom rade človek. Elvis bol prvým svojho druhu, v istom zmysle – chlapec, čo príde z ničoho a stane sa najslávnejším človekom planéty. To je americký sen,“ hovorí Austin Butler. Okrem samotnej hviezdy však film hovorí aj o príbehu jeho manažéra Toma Parkera, ktorého v projekte stvárnil fenomenálny Tom Hanks.

„Bol to aj génius, aj darebák. Bol to veľmi disciplinovaný, prefíkaný a bystrý biznismen, a zároveň držgroš, ale aj priekopník veľkého šoubiznisu, aký do čias Elvisa Presleyho neexistoval. Okamžite mu bolo jasné, že Elvis je jedinečný umelec, videl jeho ohromný potenciál a uvedomil si, že ak na ňom nezarobí kopec peňazí on, podarí sa to niekomu inému,“ povedal o svojej postave hollywoodsky herec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: