Len nedávno sme vás informovali o dramatickej zmene, ktorá nastala v prípade mladej Češky Terezy H. Tá bola ešte v januári tohto roku zadržaná na pakistanskom letisku v Lahuáre. V jej batožine totiž našli ukrytých 9 kg heroínu a táto udalosť jej náhle drasticky zmenila život. Teraz jej v prípade dokázania viny hrozí doživotie, či nebodaj trest smrti.

I keď zadržaná Češka pravidelne pristupuje ku súdu, v jej prípade zatiaľ nedošlo ku výraznému posunu. Tereza, ktorá svoju vinu nakoniec pripustila sa rozhodla pre ústretovú spoluprácu s vyšetrovacími zložkami. Aj vďaka jej pomoci sa podarilo zatknúť už niekoľko členov tohto organizovaného zločinu. Verí, že aj vďaka tomuto si vyslúži zhovievavosť sudcu pri vyrieknutí jej konečného verdiktu. Zároveň si týmto svojim počinom poštvala zločineckú skupinu a jej život sa ocitol v ohrození života.

Počas posledného pojednávania však nastala výrazná zmena v osobe právnika tejto blondínky. Elitný právnik Čaudhrí Džavád Zafar, ktorý o sebe vyhlasuje, že je najlepším právnikom v Pakistane stál po Terezinom boku už od samého začiatku. Dušoval sa, že pre svoju klientku spraví všetko, aby sa dostala spoza väzenských mreži. Zrazu však Tereza, z ktorej sú pakistanskí muži úplne namäkko, vymenila svojho právneho zástupcu. Čo však bolo za touto radikálnou zmenou?

Špekuluje sa, že za jeho vyhadzov môže byť jeho nadštandardný vzťah s médiami, ktoré neustále kŕmil informáciami o svojej klientke, a ktoré neskôr poštvali ľudí proti Tereze. Ďalšou príčinou jeho “vyhadzova” môže byť skutočnosť, že Zafar ako elitný právnik, berie za obhajobu vysoký honorár a rodina zadržanej dievčiny si ho už viac nemôže dovoliť.

No podľa najnovších fotiek, ktoré sa objavili na internete, môže byť za jeho výpoveďou práve Zafarová nevyliečiteľná choroba. Podľa fotiek zo súdu možno vidieť, že tento elitný právnik trpí nevyliečiteľnou kožnou chorobou nazývanou VITILIGO! Toto neinfekčné ochorenie vzniká v dôsledku straty buniek, ktoré sú schopné tvoriť kožný pigment a prejavuje sa svetlými škvrnami na koži s nepravidelným tvarom.

Každopádne Zafar sa pre český denník BLESK vyjadril na margo svojej výpovede: “V skutočnosti sa do prípadu neustále snažili zasahovať aj iný právnici. Toto nie je práca pre každého právnika. Pokiaľ chce so mnou prestať spolupracovať je to jej sladká vôľa. Má plné právo vybrať si osobu, ktorá ju bude obhajovať!”

Možno je vo veci i úplne iný dôvod. O Zafarovi je známe, že sa chcel na jej prípade nabaliť a za poskytnutie informácií si nechal veľmi dobre platiť a netajil sa ani tým, že sa mu jeho klientka veľmi páči. Žeby Tereze došla trpezlivosť?

Zdroj: blesk.cz | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.