Na útok 11-ročnej Andrejky reaguje najnovšie aj ministerstvo školstva, keďže práve dnes (10. januára) sa otvárajú brány všetkých škôl. Hrozný incident v Miloslavove považuje Branislav Gröhling za alarmujúci, v dôsledku čoho sa do práce pustili psychológovia.

Do školy v Miloslavove bol zo strany ministerstva školstva poslaný krízový tím zložený z psychológov. S učiteľmi majú diskutovať o útoku na Andreu a následne pomôcť pedagógom, ako zvládnuť tému šikany v triedach. Psychológovia majú taktiež chodiť po jednotlivých učebniach a rozprávať sa so žiakmi.

Šéf rezortu školstva dúfa, že sa učitelia i študenti stretnú s porozumením, pochopením a podporou. ,,Veľmi záleží na tom, aby sme túto situáciu zvládli najlepšie, ako sa dá a ďakujem, že sa k nám pripojíte a podporíte nás v snahe, aby bola škola viac ako len vzdelávacia inštitúcia. Aby bola bezpečným miestom pre všetky deti, žiakov a žiačky,“ napísal na sociálnej sieti.

Branislav Gröhling taktiež zdôraznil, aby ľudia nehľadali skratové riešenia a obvinenia, v ktorých je vinníkom škola, rodina či sociálne siete. ,,V týchto prípadoch ide o kombináciu množstva faktorov- vplyv rodiny, rovesníkov, ale aj školy, spoločnosti a nálad v nej. Prosím, nehľadajme skratkovitými cestami vinníka, lebo to vedie len k skratkovitým riešeniam,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny  |  Foto: FB/Linda S., Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, Pixabay