Železničná spoločnosť umožňuje zakúpenie cestovného lístku priamo vo vlaku. Cestovné sa síce navýši o malú prirážku, ale v prípade, že nestíhate vlak je takáto možnosť pohodlná. Po novom však nástup do vlaku bez lístka a nesprávnymi dverami môže cestujúcich zaskočiť vyššou cenou.

[sociallocker]Dvere vybraných vlakov sú olepené s nápisom „Nástup len s platným cestovným lístkom“ a „ Predaj cestovných lístkov“.

Pripravovaná zmena má platiť od 15. mája 2016 a týka sa ľudí, ktorí si lístok nestíhajú kúpiť pred odchodom vlaku. Ak následne nastúpia do vozňa, ktorý je označený oranžovou nálepkou s textom „Predaj cestovných lístkov – do tohto vozňa môžete nastúpiť aj bez zakúpeného cestovného lístka“, tak pri kontrole sprievodcom si zakúpia lístok so štandardnou prirážkou, informuje portál etrend.sk.

Ak sa stane, že pasažier nastúpi do „zlých dverí“, ktoré sú označené červenou nálepkou „Nástup len s platným cestovným lístkom – Bez lístka nastupujte do vozňa označeného PREDAJ CESTOVNÝCH LÍSTKOV“, zaplatí prirážku 5 eur, informovala TREND.sk hovorkyňa ZSSK Jana Morcháčová. „Výnimku tvoria cestujúci nad 70 rokov, držitelia ŤZP alebo ŤZP-S, vopred ohlásení imobilní cestujúci, aj cestujúci s kočíkom ak nastúpia do priestoru vyhradeného na ich prepravu,“ dodala.

Nové podmienky však budú zatiaľ platné len na troch regionálnych tratiach:

  • Trnava – Kúty (68 km)
  • Čadca – Makov (26 km)
  • Humenné – Stakčín (27 km)

Existujú aj súpravy, ktoré sú olepené, ale špeciálne podmienky sa na danú trať nebudú vzťahovať. Ide napríklad o regionálnu trať Trnava – Galanta. Olepenie vlakových súprav vyšlo ZSSK na 1-tisíc eur, tieto náklady vznikli len na tlač nálepiek, samotnú realizáciu olepenia realizovali zamestnanci ZSSK.

Kompletné vyjadrenie Železničnej spoločnosti Slovensko a vzhľad jednotlivých nálepiek nájdete TU

Zdroj: etrend.sk, slovakrail.sk | Foto: reprofoto slovakrail.sk [/sociallocker]