Prišiel definitívny koniec. Turbulentné obdobie dlhoročného moderátora TV Markíza je ukončené výpoveďou. Michal Kovačič v piatok na obed prehovoril na svojom Instagrame!

Michal Kovačič sa v súkromí teší na svoje prvé bábätko, ktoré očakáva s manželkou Zuzanou Kovačič Hanzelovou. V pracovnej sfére však prežíva temné obdobie. To nastalo po tom, čo počas živého vysielania relácie Na telo prehovoril o cenzúre a tlaku na redakciu spravodajstva zo strany vedenia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Kovacic Hanzelova (@zuzanahanzelova)

Moderátor dostal v Markíze okamžite stopku, no tá až doteraz ešte stále nebola definitívna. Za Michala sa postavilo množstvo ľudí vrátane jeho kolegov z televízie. Žiaľ, nič z toho nepomohlo.

,,Dnes som v televízii Markíza po 16-tich rokoch dostal výpoveď. Bez súhlasu odborov je neplatná, napriek tomu sa manažment rozhodol ísť cestou porušenia zákona. Za to, že som povedal vo verejnom záujme pravdu. Brániť sa voči tomu sa, žiaľ, dá už len súdnou cestou,” šokuje Kovačič na svojom Instagrame.

,,Kolegom ešte raz veľmi pekne ďakujem za obrovskú podporu, ktorú mi vyjadrili. 120 ľudí, ktorí v sebe našli odvahu, je niečo, čo ma úprimne prekvapilo a dáva mi veľkú nádej, že Markíza túto situáciu ustojí. Som rád, že náš tlak konečne donútil televíziu aspoň verbálne deklarovať, že bude redakcia pracovať slobodne. Od začiatku nám o nič iné nešlo. Sledovať to však všetci musíme pozorne aj v praxi,” pokračuje novinár.

,,Ak napokon bude jediným výsledkom celej situácie, že Peter Gažík sa ma zbaví, ale konečne sa prihlási k základom novinárčiny a bude garantovať redakcii slobodu, považujem svoju misiu v Markíze za splnenú. Po 16-tich rokoch opúšťam najlepší spravodajský tím na Slovensku, ale veľmi mu držím palce a nielen počas dvojmesačnej výpovednej doby, ale aj potom mu budem určite pomáhať akokoľvek bude potrebovať v boji za slobodu v médiách,” píše na záver príspevku sklamaný bývalý moderátor Markízy.

Zdroj/Foto: Instagram/michal__kovacic