Dobrovoľníci strácajú sily a zásoby: Podľa Kozelovej vyplakávajú ako..!

Dátum:

Ruská invázia na Ukrajinu zmobilizovala celé Slovensko, pričom sa mnohí ľudia vybrali na ukrajinsko-slovenské hranice s cieľom pomôcť. V rôznych kútoch krajiny vznikli zbierky pre utečencov, ktorým pomáhajú predovšetkým dobrovoľníci. Aj im však postupne dochádzajú sily a žiadajú o pomoc.

Tisícky dobrovoľníkov pomáhajú utečencom z Ukrajiny, pričom im zháňajú jedlo, oblečenie, lieky či hygienické pomôcky. Po prekročení hraníc je tiež nutné zaobstarať ubytovanie pre ľudí bez domova. Ide o náročnú, no mimoriadne dôležitú prácu. Slováci sú však unavení a zásoby sa postupne míňajú, v dôsledku čoho žiadajú o pomoc štát, aby ich zastúpil v poskytnutí prvej pomoci pre Ukrajincov.

Niet sa čo diviť, že dobrovoľníčku v Košiciach, ktorá pomáha na vlakovej stanici, veľmi nahnevalo tvrdenie premiéra Eduarda Hegera i ministra vnútra Romana Mikulca. Obaja totiž vyhlásili, že situácia s utečencami je pod kontrolou. ,,Ak to máte pod kontrolou, odkiaľ máme podľa Vás jedlo pre ľudí, ktorí utekajú pred vojnou? Odkiaľ máme pre nich vodu? Kto sa stará o to, aby sa pre nich našlo ubytovanie? Nie, nie je to štát,“ nahnevane napísala Slovenka na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom.

Čoraz väčšia kritika dobrovoľníkov sa dostala aj do uší poslankyne za stranu OĽaNO, ktorá to nazvala ,,medializovaným dobrovoľníckym vyplakávaním“. Monika Kozelová si spomenula na migračnú krízu v Sýrii, keď 6 týždňov pomáhala na srbsko-chorvátskej hranici. Podľa jej slov si prvé týždne zháňali všetko pre utečencov úplne sami. ,,Smeráci ako štát nám nedali VÔBEC NIČ, Srbi nám nedali VÔBEC NIČ, ale my sme to aj tak zvládali,“ napísala na sociálnej sieti, pričom má už dosť vyplakávania pomáhajúcich ľudí.

Známa aktivistka upozorňuje, že dobrovoľník je odvodený od slova “dobrovoľne“. ,,Ak vás to už nebaví, ak nevládzete, nechajte to tak. Lebo tých, čo tu makajú po celom Slovensku, je tu mrte, akurát tu nevyplakávajú ako malé deti,“ poznamenala politička, ktorá momentálne vedie jednu zo zbierok humanitárnej pomoci. ,,…makáme tu ako šrouby od rána do večera a nikto, vôbec nikto tu nevyplakáva a ani ich to nenapadne,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom, Monika Kozelova  |  Foto: FB/Monika Kozelova

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...