V nedeľu sa v bratislavskej Starej tržnici uskutočnila dojemná rozlúčka so zavraždenou Violou Macákovou († 34). Na koncert, ktorý organizoval jej kamarát, dorazili stovky ľudí, pričom sa mnohí neubránili slzám.

Nedeľný podvečer sa v bratislavskej Starej tržnici niesol v ponurej a pochmúrnej nálade. Ludwig Bagin, kamarát zavraždenej Violy Macákovej, tu totiž zorganizoval koncert na jej počesť. Na pódiu vystúpili známe kapely ako Para, Korben Dallas, Puding pani Elvisovej, Hex, Polemic, Le Payaco, Vec, Katarína Máliková či Martin Geišberg.

Nikto z umelcov si nenárokoval na honorár, veď mnohí z umeleckej či šoubiznisovej sféry poznali Violu osobne. Známy spevák Robo Opatovský dokonca tvoril s kráskou v minulosti aj pár. Stovky ľudí, ktorí sa prišli so sympatickou modelkou a učiteľkou rozlúčiť, sa neubránili slzám.

Pri Violinom portréte pribúdali sviečky a mnohí si na kabát pripli fialovú stuhu s bielou perlou ako symbol boja proti násiliu. Koncert otvoril práve Bagin, ktorý predniesol reč napísanú užialenými rodičmi zosnulej: „Violku sme stratili mimoriadne násilným spôsobom. Všetkých nás to šokovalo a veľmi nás to zasiahlo. Aby sa nezabudlo na toto krásne dievča, aby sme sa mohli s ňou rozlúčiť, vznikla táto krásna akcia,“ zaznelo halou. Na záver predniesol modlitbu kazateľ Cirkvi bratskej a spisovateľ Daniel Pastirčák.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: TV Joj, Facebook/Bratislavské noviny, Unique by Oro