Mandát prezidentky Zuzany Čaputovej sa skončív sobotu a nahradí ju víťaz 2. kola prezidentských volieb z dňa 6. apríla 2024 Peter Pellegrini. Dojemné a zamyslenia hodné slová na adresu končiacej prezidentky napísal na Instagrame Ján Koléník.

Obľúbený herec patril k fanúšikom Zuzany Čaputovej a podľa jeho slov získavala uznanie viac za hranicami Slovenska ako na jeho území a zamyslel sa aj nad tým, že široká slovenská verejnosť možno na takúto prezidentku ešte nedozrela.

„Ďakujem Pani Prezidentka. Za politickú slušnosť, morálku a najlepšie reprezentovanie Slovenska. Ctili ste demokraciu, ústavu, právo a spravodlivosť pre všetkých, životné prostredie, v ktorom žijeme. Svet Vás rešpektoval a oceňoval, zatiaľ čo vo svojej krajine ste čelili útokom a neúctivosťou. Spoločnosť ešte nedozrela, ale pre mnohých vždy budete príkladom múdrosti, odvahy, ľudskosti a ochrany slabších. Boli ste vždy naša nádej. Držím Vám vo všetkom palce. Budete na čele štátu chýbať,“ napísal a pridal fotku s hlavou štátu, ktorá do svojho úradu nastúpila pár dní pred 46. narodeninami, teda ako najmladšia hlava štátu a zároveň ako prvá žena.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JAN KOLENIK (@jan_kolenik)

Zdroj | Foto: IG/jan_kolenik