Pestúnska starostlivosť je snaha nahradiť deťom stratenú rodinu. Jamie s mužom majú s náhradným rodičovstvom svoju skúsenosť. Počas troch rokov sa stali pestúnmi desiatim deťom. Aj to ju viedlo k dojemnému postu, ktorý sa zdieľa závratnou rýchlosťou!

„Mala síce za päť mesiacov päť maminiek, no nemala šancu naučiť sa, čo slovo maminka vlastne znamená.“ Svojou desivou výpoveďou poukazuje na smutnú realitu pestúnskej starostlivosti. Dieťa nemá korene, putuje od jednej rodiny k druhej. Veď uznajte – desať detí za tri roky je trošku veľa.

“Aha, maminka!”

Status náhradnej maminy, ktorý zverejnila na sociálnej sieti minulý rok, no stal sa hitom internetu až po tom, čo bol uverejnený na stránke Love What Matters.

Na fotke je zachytené dvojročné blonďaté dievčatko. Po tom, čo počas piatich mesiacov vystriedala päť rôznych náhradných rodín, usmiala sa na Jamie a po 11 minútach od jej príchodu povedala:

„Aha, maminka!“ To, že to povedala žene, ktorú práve stretla, je na tom to najsmutnejšie.

„Náhradná mamina“ pokračuje vo vysvetľovaní, čo v skutočnosti slovo „maminka“ znamená. „Znamená zaspávanie na pleciach, bozkávanie odretých kolien, učenie abecedy, pomoc s úlohami, šepkanie si tajomstiev, sedenie pred kabínkami. Znamená fotenie promócií, objatie v svadobný deň, maznanie sa s vnúčatami. Maminka znamená bezpečnosť. Maminka znamená záväzok. Maminka znamená celoživotnú lásku.“

„Mala síce za päť mesiacov päť maminiek, no nemala šancu naučiť sa, čo slovo maminka vlastne znamená.“

Nakoniec sa však príbeh malého dievčatka skončil šťastne. Vrátila sa k biologickej matke, a podľa slov svedka, ktorý ich stretol v ZOO, dievčatko sa spokojne usmievalo a užívalo si deň.“

Foto: Facebook.com | Zdroj: redbookmag.com