V čase koronavírusovej pandémie sú rizikovou skupinou pacientov predovšetkým seniori, ktorí zvládajú zdravotné komplikácie súvisiace s ochorením mimoriadne ťažko. Jednou z nich je aj Suzanne Hoylaerst z belgického mesta Binkom, ktorej šľachetný čin a slová vháňajú slzy do očí.

90-ročná pacientka Suzanne Hoylaerst z Belgicka pociťovala zdravotné ťažkosti, a tak ju 20. marca prijali do miestnej nemocnice. Dôchodkyňa sa sťažovala na sťažené dýchanie a stratu chuti do jedla, pričom po testoch jej diagnostikovali koronavírus. Aj keď sa jej stav výrazne zhoršoval a lekári ju chceli pripojiť na pľúcnu ventiláciu, starenka všetkých prítomných šokovala. ,,Nechcem dostať umelú náhradu dýchania. Nechajte si ju pre mladších pacientov. Ja už mám za sebou pekný život,“ povedala jedinečná žena.

Skutočnosť, že napokon 22. marca skonala, stále nedokáže prijať jej zdrvená dcéra Judith, ktorá sa s ňou nemohla rozlúčiť ani ísť na jej pohreb. Ako tiež dodala, nerozumie, kde sa nakazila, nakoľko sa zdržiavala výhradne doma a rešpektovala všetky nariadenia vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Daily Mail