Posledné augustové dni sú na Slovensku skutočné teplé a slnečné, a tak si môžeme užiť ešte leto plnými dúškami. Čo si ale pre nás pripravilo počasie na budúci týždeň?

[sociallocker]Tento víkend je skutočne ukážkový a stvorený na pobyt niekde pri vode. Tak ako v sobotu, aj v nedeľu sa teploty vyšplhajú na 26 až 32 stupňov, fúkať by mal len premenlivý vietor s rýchlosťou do 20 km/h.

Na začiatku nového týždňa sa žiadna zmena neočakáva. Naďalej by mala pretrvávať tendencia jasných a horúcich dní s teplotami od 27 do 32 stupňov s možnosťou ranných hmiel. K večeru bude od severu a západu pribúdať oblačnosť sprevádzaná ojedinelými prehánkami alebo búrkami.

V utorok (30.8) bude prevažne oblačno s možnosťami prehánok a ojedinelých búrok. Rýchlosť vetra bude v rozmedzí od 10 do 30 km/h, v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť až 50 km/h. Teplota klesne na 23 až 28, na severe môže byť iba 18 stupňov. K večeru sa od severozápadu očakáva zmenšovanie oblačnosti.

V stredu sa môžeme tešiť opäť na jasný a letný deň s teplotami od 22 do 27. Vo štvrtok a piatok očakávame taktiež horúce dni s teplotou od 23 do 30 stupňov.

Zdroj: shmu.sk | Foto: pixabay.com
[/sociallocker]