Slovensko sa aj napriek zavedeniu Covid automatu zmieta v tvrdom lockdowne a ani prerozdelenie krajiny na farebné regióny medzi sebou mnoho rozdielností nenachádza. Väčšina občanov má v rôznych situáciách povinnosť preukazovať sa negatívnym testom na ochorenie koronavírusu. Aká však platí výnimka pre tých, ktorí ho už prekonali?

V rámci výnimky, kedy nie je nutné predkladať hliadke alebo zamestnávateľovi negatívny certifikát, bolo preukázanie sa dokladom o prekonaní ochorenia. Toto osvedčenie však nemohlo byť staršie ako tri mesiace, pričom ministerstvo zdravotníctva pripomína ľuďom uvoľnenie tohto nariadenia.

Vzhľadom na preťaženosť zdravotníkov sa ministerstvo rozhodlo zrušiť pravidlo dokladu o prekonaní ochorenia Covid-19. Kontaktovať všeobecného lekára už nie je nutné a postačuje aj doklad o pozitívnom teste diagnostikované v období nie dávnejšie ako tri mesiace. Doklad o pozitívnom výsledku výteru môže byť v elektornickej alebo v SMS forme. Podmienkou je, aby obsahoval jasný identifikačný prvok testovanej osoby, ktorý dokáže kontrolný orgán overiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: IG/ministerstvo_zdravotnictva_sr