Kriminálna polícia sa momentálne zaoberá vážnou situáciou, ktorá môže ohroziť desiatky Slovákov. Predbežné vyšetrovanie prinieslo nové skutočnosti, ktoré nútia mužov zákona varovať občanov v dôležitej veci!

Odbor kriminálnej polície intenzívne pracuje na úmrtí muža z okresu Poltár v Banskobystrickom kraji. Výsledky pitvy totiž preukázali prítomnosť látok, ktoré spôsobia vážne zdravotné komplikácie až smrť. V jeho organizme však bola zistená aj prítomnosť metylalkoholu, ktorý bol príčinnou úmrtia. Muži zákona sa pri vyšetrovaní dozvedeli informácie, ktoré naznačujú, že takýchto prípadov sa môže vyskytnúť viac.

V tomto okrese má totiž dochádzať k nelegálnej výrobe alkoholu, ktorý obsahuje nebezpečné látky ako metylalkohol. ,,Nie je možné vylúčiť, že od nelegálneho výrobcu si nebezpečný alkohol mohlo zakúpiť viac ľudí a môžu byť v ohrození zdravia, resp. života, preto touto cestou dôrazne vyzývame občanov, ktorí si zadovážili alkohol, ktorý by mohol pochádzať z nelegálnej výroby, aby zvážili jeho konzumáciu!“ upozorňuje polícia.

Kriminalisti zároveň vyzývajú občanov, aby kontaktovali políciu, ak majú akékoľvek informácie o nelegálnej výrobe alkoholu v okrese Poltár. Ide o mimoriadne vážnu situáciu, keďže od začiatku septembra až do decembra 2012 zomrelo 64 osôb na rôznych miestach Česka v dôsledku otravy metylalkoholom a desiatky ľudí utrpeli trvalé poškodenie zraku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Banskobystrický kraj  |  Foto: FB/Polícia SR-Banskobystrický kraj, Pixabay