Dôležité varovanie pre pacientov: Pred nemocnice postavia triážne stany!

Dátum:

Ministerstvo zdravotníctva sa intenzívne pripravuje na prichádzajúcu vlnu omikronu, pričom predmetom diskusií odborníkov sa stalo predovšetkým obsadenie slovenských nemocníc. Už dokonca došlo aj na rázne rozhodnutia, ktoré pocítia hlavne pacienti.

Vladimír Lengvarský oznámil, že v súvislosti s nárastom vlny omikron dôjde v prvom rade k reprofilizácií nemocníc, teda k rozšíreniu kapacít lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. Má ísť o stovky lôžok, pričom v kritickej situácií budú zriaďovať núdzové zdravotnícke zariadenia.

Minister zdravotníctva taktiež avizoval, že v najbližších týždňoch bude cieľom znížiť nápor na urgentné príjmy. ,,Budú vytvárané triážne stany pred nemocnicami, v ktorých budú zdravotníci posudzovať, akú liečbu pacient potrebuje,“ vysvetlil člen strany OĽaNO na tlačovej konferencií po rokovaní vlády. Už od budúceho týždňa budú zdravotníci v jednotlivých stanoch rozdeľovať pacientov podľa toho, či je nutná hospitalizácia, liečba monoklonálnymi protilátkami alebo potrebujú iný zásah.

Stále však pretrvávajú obavy z karantény, ktorá môže spôsobiť značný výpadok zdravotníkov. Šéf rezortu zdravotníctva zvažuje skrátenie domácej karantény z desiatich dní na päť. ,,V prípade veľkých výpadkov budeme deliť ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných. Zaočkovaní budú mať asi kratšiu karanténu, ale to je ešte predmetom diskusií,“ vysvetli Lengvarský s dodatkom, že by mohlo ísť iba o 3-dňovú karanténu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/Braňo Závodský Naživo, FB/Úrad vlády SR, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...