Je to iba pár hodín, čo premiér predstavil pozmenené opatrenia, i keď núdzový stav a zákaz vychádzania naďalej trvá. Koalícia včera dlhé hodiny diskutovala o detailoch jednotlivých opatrení, pričom prišli na pretras aj rodinné návštevy počas Vianoc.

Od piatka (10. decembra) budú otvorené obchody aj sprístupnené základné služby starostlivosti o ľudské telo. Otvoria sa však aj lyžiarske strediská a spustia sa lanovky i vleky. Je však nutné upozorniť, že lanovky budú otvorené na maximálne 25 % kapacity s nutnosťou vetrania a dezinfekcie. Zaočkovaní Slováci a ľudia, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, tak budú môcť navštíviť obchody rôzneho druhu a využiť služby.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský zároveň oznámil, že návštevy rodinných príslušníkov či priateľov budú počas vianočných sviatkov zakázané. Prísne opatrenie by malo trvať do 9. januára. Úzky kruh najbližších, tzv. bublina, ktorú poznáme z minuloročných sviatkov, sa tento rok nekoná.

Slováci však budú môcť chodiť na bohoslužby, no v kostole bude môcť byť maximálne 30 osôb alebo jedna osoba na 25 metrov štvorcových. Otvoriť sa majú posilňovne, v ktorých môže byť najviac šesť osôb alebo jedna osoba na taktiež 25 metrov štvorcových.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, Denník N