V pondelok popoludní sa konala emotívna posledná rozlúčka so zosnulým bývalým štátnym tajomníkom ministerstva kultúry Vladimírom Dolinayom. Krátko po jeho smrti vydýchla v nemocnici aj jeho manželka, ktorá bude mať pohreb vo štvrtok.

Vladimír Dolinay († 38), rovnako ako jeho manželka Zuzana († 34), zahynul po tragickej dopravnej nehode blízko Komárna. Jediný, kto v aute smrti napokon prežil, je ich 2,5-ročný synček Adrian, ktorého si dvojica adoptovala v roku 2017. Dnes je už jasné, že malý chlapček skončí v starostlivosti tejto dvojice. Bývalý štátny tajomník ministerstva kultúry mal v Bratislave pohreb v pondelok poobede a rozlúčiť sa s ním prišli okrem rodiny, blízkych a priateľov aj známe politické tváre.

Emotívny príhovor predniesol počas poslednej rozlúčky Dolinayov stranícky šéf a exprezident Andrej Kiska. “So svojím úsmevom a láskavosťou akoby sa nehodil do sveta drsnej politiky. Vladko, prepáč mi, ale keď odíde blízky človek z nášho sveta, príde žiaľ, smútok a otázky: prečo, čo by sa stalo keby, ako by to bolo, keby nebolo tej jednej sekundy? Neviem, nepoznám odpoveď, ale o jednom som presvedčený určite – život sa smrťou nekončí,” uviedol dojímavé slová podľa Nového Času.

S Vladimírom Dolinayom sa prišiel rozlúčiť aj Igor Matovič, Jaroslav Naď, Veronika Remišová, Daniel Lipšic či ministerka kultúry Natália Milanová, ktorá sa neubránila slzám. Medzi inými sa na pohrebe prihovorila aj Dolinayova švagriná, ktorá pôvodne odmietala jeho vstup do politiky. “Vždy som ti vravievala, že robíš toľko dôležitých vecí a máš toľko aktivít, o ktorých väčšina ľudí ani netuší. Ty si vždy opakoval, že pre teba nie je dôležité to, aby ľudia vedeli, že to robíš ty, ale radšej nech za teba hovoria tvoje dobré veci. Je mi ľúto, že sa o tvojej veľkosti ľudia dozvedeli, až keď si odišiel,” dodala na záver krásne slová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Lucia Štasselová